28225042, ST-Suspension Verenset, Verlaging voor/achter 40/40 mm, Mercedes E- Klasse (210, 210K), E- class (210, 210K), Sedan, 200, 230, 240 V6, 260 V6, 280 V6, 320 V6, 220CDI, 220CDI, 06/1995-02/2002, Max vooraslast tot -1095 Kg, Two wheel drive, The quoted lowering can vary due to different original rubber springseats. Max lowering can be achieved by using single point rubber seats. Lowering can be adjusted by using different rubbers.
Product specificaties:
| Artikelnummer | : 28225042 |
| Fabrikant | : ST-Suspension |
| Productomschrijving | : Verenset |
| Merk | : Mercedes |
| Model | : E-Class (W210) |
| Bouwjaar | : 06/1995-03/2002 |
| Past op model | : E- Klasse (210, 210K), E- class (210, 210K) |
| Past op uitvoering | : Sedan |
| Past op bouwjaar | : 06/1995-02/2002 |
| Motor | : 200, 230, 240 V6, 260 V6, 280 V6, 320 V6, 220CDI, 220CDI |
| Vermogen in kW | : Vermogen 70-150kW |
| Max vooraslast tot Kg | : Max vooraslast tot -1095 Kg |
| Max achteraslast tot Kg | : Max achteraslast tot -1165 Kg |
| Verlaging voor/achter in mm | : Verlaging voor/achter 40/40 mm |
| Opmerkingen | : Two wheel drive, The quoted lowering can vary due to different original rubber springseats. Max lowering can be achieved by using single point rubber seats. Lowering can be adjusted by using different rubbers. |
| Prijs incl. BTW | : 243,02 |
| Indicatie levertijd | : 4-7 Werkdagen |
1





